Dátum zverejnenia: 16 júna, 2020

Potrebujete rýchlo zhodiť? Trojdňová diéta vás zbaví nadbytočných kíl rýchlo a bez námahy

Potrebujete rýchlo zhodiť? Trojdňová diéta vás zbaví nadbytočných kíl rýchlo a bez námahy

A je to tu … Otočím list v kalendári a červený krúžok mi pripomína, že idem cez víkend na párty. Na “TÚ” párty, na ktorú som si pred mesiacom kúpila šaty, do ktorých stihnem schudnúť. Lenže mesiac je fuč a tie kilá stále nosím … Mám posledný týždeň. Ako sa rýchlo zbavím tých dvoch troch kíl navyše?

Googlim, Googlim a vygooglim “zázračné” trojdňové diéty. Okej, je pondelok. Keď sa do toho zajtra dám, vo štvrtok by som sa do šiat mala vojsť bez vypuklého pupku.

Trojdňová diéta môže vyzerať akokoľvek. Vyberte si tú, ktorá vám bude chutiť

Trojdňových diét je veľa. Vybrala som tie najzaujímavejšie a tie, ktoré si ženy najviac chvália. Všetky majú niečo spoločné. Sú intenzívne, založené na nízkokalorickom jedle, pitnom režime a hlavne krátkodobosti. V žiadnom prípade neodporúčam dodržiavať dané jedálničky dlhšie ako tri dni.

Trojdňová diéta prečistí črevá, odvedie prebytočnú vodu a nestrávenú potravu. Môže vás zbaviť dvoch až štyroch kilogramov. 

Diéta “tri jedlá denne”

U prvej diéty, ktorá mi padla do oka, sa mi páči skladba jedál. Je dovolené pečivo, mäso, ovocie, zelenina, mliečne výrobky, cereálie – len musí byť všetko nízkokalorické. Diéta dobrá pre všetkých, ktorí majú problém “sa krotiť”. Sú dovolené tri malé jedlá denne a pitný režim bez cukru. Vzorový jedálny lístok vyzerá takto:

Túto diétu odporúčam tým, ktorí majú bežný jedálniček vyplnený cestovinami, rýchlym občerstvením, pečivom, sladkosťami a hlavne viac ako tromi jedlami denne. Ak vám tento jedálniček pripadá veľmi podobný tomu, aký mávate, zvoľte radšej inú diétu.

Ovocná diéta

Niet nad čím premýšľať. Pri ovocnej diéte sa je len ovocie. Chce to však trochu premýšľať. Ovocie totiž obsahuje rôzne enzýmy a pri nevhodnom kombinovaní môže dôjsť k prekysleniu žalúdka alebo požití veľkého množstva cukru, a tým pádom k nulovému efektu. Opäť je dôležité veľa piť, ideálne aspoň dva litre denne. Odporúča sa voda, bylinkové čaje a ovocné šťavy. Všetko bez cukru. Vzorový jedálny lístok:

Stavím sa, že vás názov “ovocná diéta” celkom nadchla, ale po preštudovaní jedálnička už vás neláka. Tiež som čakala ovocné šaláty, smoothie, pestrosť, farby, chute, zábavu … Mno, ale podľa skúseností tých, ktorí si touto diétou prešli, je efekt vynikajúci. Zhodíte pokojne aj štyri kilá.

Máte za sebou víkend gastronomických lahôdok a cítite sa preplnení? Trojdňová diéta vás zbaví pocitu plnosti a nabratých kíl.

Neera detox

Veľmi chválenou diétou, alebo skôr detoxikáciou, je Neera kúra. Spočíva v pití špeciálnych drinkov. Neera nápoj sa získava z miazgy štyroch druhov juhoázijských paliem a z javorového sirupu. Drinky sa dopĺňajú kajenským korením a čerstvou citrónovou šťavou. Ide o 100% prírodné zloženie, ktoré telo veľmi dobre prijíma. Mimo drinkov môžete počas kúry piť vodu a bylinkové nesladené čaje. Akékoľvek jedlo je však tabu. Neera prečistí črevá, dodá potrebné vitamíny a minerály, potlačia chuť do jedla a vďaka kajenskému koreniu pomôže spáliť tuky. Neera kúra sa môže predĺžiť aj na desať dní a nemusíte sa jedla vzdať úplne. Môžete vynechať len jedno jedlo denne a nahradiť ho Neerou alebo sa pustiť do intenzívnej týždenné očisty. Výsledky sú fenomenálne. Pri kúre dlhšie ako tri dni sa okrem kíl môžete zbaviť pálenia záhy, alergie, akné a črevných ťažkostí.

Jablková diéta

Jednu z najznámejších trojdňových diét zostavil americký liečiteľ Edgar Cayce. Ten odporučil jesť šesť až desať väčších jabĺk denne konzumovaných v čase raňajok, obed a večera. A jednu lyžičku olivového oleja, ktorý pomôže prečistiť pečeň. Na pitie odporučil čistú vodu alebo bylinkové nápoje.

Trojdňový jablková diéta vyžaduje naozaj silnú vôľu. Nielen v čase diéty, ale hlavne po jej skončení. Dokážete si predstaviť tie chute po troch dňoch jablkovej lavíny?

Ovocná diéta bez obmedzenia

Jablkovú diétu vylepšila dietologička France Aubry. Čisto jablkové menu doplnila o akékoľvek ovocie. Pripraviť z neho môžete šaláty, kokteily a smoothie.

To už znie lepšie, že? Odporúčam nad skladbou ovocia premýšľať. Dopoludnia si doprajte ovocie s vyšším obsahom cukru – banány, granátové jablko, mango, hrozno, hrušky, jablká, figy, kivi. Po obede vyberajte nízkokalorické ovocie – čučoriedky, maliny, melón, grapefruit, kľukva.

Trojdňová diéta vás nezbaví kíl navždy

Akonáhle sa po trojdňovej diéte vrátite k svojmu obvyklému jedálničku, kilá naberiete späť. Ak však zmeníte pár drobností, napríklad obmedzíte cukor, pečivo, zmenšíte porcie, sladkosti si necháte len na jeden deň v týždni alebo cestoviny nahradíte šalátom, trojdňové úsilie nepríde nazmar.

Trojdňová diéta odvodní organizmus, dodá vitamíny, prečistí črevá a pomôže zbaviť sa pocitu ťažkosti a nadúvania.

Tipy ako prežiť trojdňovú diétu

Každá diéta prináša obavy – Zvládnem to? Nebudem mať hlad? Čo keď budem mať chuť na sladké?

Zrejme budete. Ale pretože ste sa k diéte sami rozhodli, vydržíte to. Pre istotu vám posielam pár tipov, ako každú diétu zvládnuť:

  • tri dni pred diétou odľahčite jedálniček, aby sa telo pripravilo na zmenu stravy
  • vyhoďte z domu všetky lákadlá – sladkosti, chipsy, údeniny, zmrzliny … Všetko musí preč
  • zamestnajte sa, naplánujte si program, ktorý vám pomôže zabudnúť na hlad alebo chuť na sladké. Zároveň nesmie byť náročný, aby kalórie jedálnička pokryli energetický výdaj. Vyrazte na prechádzku, usporiadajte si diétne piknik, lúštite sudoku, prečítajte knihu jedným dychom
  • v dvoch sa to lepšie ťahá. Inšpirujte k trojdňovému chudnutiu kamarátku, priateľa alebo kolegyňu z práce. Spoločne sa môžete podporovať, strážiť sa a tiež si sťažovať 😉

Za celú redakciu vám posielam veľa síl a silnú vôľu. Tri dni nie je zas tak dlhý čas. A sľubujem vám, že v tých šatách budete vyzerať božsky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Relleciga - Všetky práva vyhradené. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle