Dátum zverejnenia: 14 decembra, 2023

Top 10 vianočných filmov a seriálov na Netflixe!

Spôsob, akým konzumujeme audiovizuálny obsah, prešiel za posledných niekoľko rokov mimoriadnou transformáciou. Moderná digitálna doba priniesla nielen nové technológie, ale zmenila aj náš prístup k zábave. V popredí tejto revolúcie je streamovacia platforma Netflix, ktorá nielenže spôsobila revolúciu na trhu, ale stala sa aj neoddeliteľnou súčasťou našich každodenných zábavných rituálov. V posledných rokoch sa Netflix stal skutočným magnetom pre milovníkov filmov a seriálov. Štatistiky ukazujú, že popularita platformy explodovala a počet predplatiteľov i naďalej rastie. Tento jav možno pripísať mnohým faktorom, ako je dostupnosť rôzneho obsahu, pôvodná produkcia a pohodlie pri používaní platformy. Sledovanie online vs. tradičné kino: Štatistika hovorí sama za seba! Kedysi bolo kino hlavným miestom, kde sa ľudia stretávali, aby si vychutnali najnovšiu filmovú produkciu. Štatistiky však v súčasnosti jasne ukazujú, že čoraz viac ľudí sa vďaka online platformám rozhoduje pre pohodlie sledovania z domu. Je to spôsobené rozmanitosťou dostupného obsahu, možnosťou sledovania bez reklám a komfortom rozhodovania sa o vlastnom filmovom repertoári. Preto k vám prichádzame s perfektnými vianočnými TOP odporúčaniami na Netflixe.

1. “Love Actually” (2003) | hodnotenie: 7,6/10

Premiér, ktorý sa na prvý pohľad zamiluje do jednej zo svojich úradníčok… Spisovateľ utekajúci na juh Francúzska, aby si napravil svoje zlomené srdce a našiel si novú lásku na brehu jazera… Vydatá žena tuší, že jej manžel sa jej vymyká z pod kontroly… Študent, ktorý chce upútať pozornosť toho najnedosiahnuteľnejšieho dievčaťa na škole… Film pozostáva z niekoľkých vzájomne prepojených milostných príbehov, ktoré sa odohrávajú počas Vianoc v Londýne. “Love Actually” dýcha vyberaným humorom a dotýka sa hlbokých tém súvisiacich s láskou, rodinou a medziľudskými vzťahmi. Nie je to len film, je to príbeh o kúzle Vianoc, o tom, že láska má mnoho podôb a niekedy sa objaví nečakane v najmenej očakávaných chvíľach a môže skutočne pozitívne zmeniť náš život.

Hrajú: Hugh Grant, Liam Neeson, Emma Thompson, Colin Firth, Keira Knightley, Alan Rickman a Bill Nighy.

2. “The Holiday” (2006) | hodnotenie: 7,2/10

Príbeh dvoch hrdiniek Iris (Kate Winslet) a Amandy (Cameron Diaz) je prezentovaný ako jedinečná zámena dvoch žien, ktoré si potrebujú oddýchnuť od svojich každodenných životov a vzťahov. To, čo začína ako náhodné rozhodnutie, sa rýchlo zmení na fascinujúce dobrodružstvo. Obe hrdinky spočiatku netušia, ako veľmi sa ich život zmení. Po výmene domov a bydliska začnú obe objavovať nové stránky seba a svojich potrieb a zároveň nečakane stretnú úžasných mužov, ktorí ich rozhodnutia mierne prekazia. Humor plynúci z absurdít a prekvapivých situácií, do ktorých sa dostávajú, robí z „The Holiday“ skutočnú lahôdku pre fanúšikov romantických komédií.

Hrajú: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black.

3. “The Family Stone” (2005) | hodnotenie: 6,4/10

Netradičný, šarmantný a neskutočne vtipný – taký je „The Family Stone“. Film rozpráva príbeh muža, ktorý sa rozhodne splniť si svoj sen o vlastnom dome. Keď sa však s rodinou presťahuje na nové miesto, ukáže sa, že budova je plná rôznych postáv – od sebastredných susedov až po prekvapivé udalosti. Je to film, ktorý dokonale spája rodinné hodnoty s absurdným humorom. Deti milujú svojrázne postavy a dospelí sa smejú na nepredvídateľných dejových zvratoch. V tomto filme určite nie je miesto na nudu. Môže byť rodinné šialenosť zdrojom najväčšej radosti? “The Family Stone” dokazuje, že niekedy je to šialenstvo, ktoré robí život ešte krajším. Ak teda hľadáte film, ktorý pobaví celú rodinu, vyberte si tento!

Hrajú: Clare Danes, Dianę Keaton, Sarah Jessica Parker, Rachel McAdams, Luke Wilson, Dermot Mulroney.

4. „Holidate” (2020) | hodnotenie: 6,2/10

Príbeh je o dvoch nezadaných, ktorí sa rozhodnú uzavrieť pakt – sviatky strávia spolu, aby sa vyhli spoločenskému tlaku spojenému so samotou počas tohto výnimočného obdobia. To, čo začína ako výhodná dohoda, sa však rýchlo vyvinie v niečo oveľa hlbšie. “Vianočné rande” nie sú len romantickým milostným príbehom, ale aj vtipnou cestou vianočným šialenstvom. Tento film dokonale ukazuje, že občasné vzájomné sprevádzanie sa v ťažkých časoch a zdieľanie vianočnej radosti môže viesť k nečakaným udalostiam.

Hrajú: Emma Roberts, Lube Bracey, Kristin Chenoweth, Frances Fisher, Manish Dayal.

5. „Four Christmases” (2008) | hodnotenie: 5,9/10

Vo filme Vaughn a Witherspoon hrajú pár, ktorý počas sviatkov tradične vynecháva rodinu a vyberá si tropickú dovolenku. Keď však ich plány zmaria zlé poveternostné podmienky, pár je nútený navštíviť všetky štyri domovy svojich rodín. “Four Christmas” je komédia, ktorá sa pohráva s vianočnými stereotypmi a ponúka množstvo smiechu a vtipných situácií. Film dokonale vystihuje zmes radosti a chaosu, ktorá sprevádza oslavy s blízkymi.

Hrajú: Reese Witherspoon, Vince Vaughn.

6. „Love Hard” (2021) | Hodnotenie: 5,9/10

Hlavné úlohy vo filme stvárňujú Nina Dobrev a Jimmy O. Yang, ktorí prinášajú na plátno autentickosť a čaro svojich postáv. Príbeh je o dvoch hanblivých priateľoch, ktorí sa rozhodnú vytvoriť falošný vzťah, aby sa vyhli nepríjemným otázkam svojich rodín počas blížiacich sa sviatkov. Avšak to, čo začína ako falošná romanca, sa rýchlo stane niečím oveľa hlbším. “Love Hard” je film, ktorý sa pohráva s konvenciou tradičnej romantickej komédie, ktorá prináša prvky prekvapenia a modernej medziľudskej dynamiky. S humorom, vrúcnosťou a nádychom šialenstva táto inscenácia dokonale zachytáva súčasné výzvy lásky a vzťahov.

Hrajú: Nina Dobrev, Jimmy O. Yang, Darren Barnet, Mikaela Hoover, Harry Shum Jr.

7. „The Noel Diaryl” (2022) | Hodnotenie: 5,4/10

Najnovší diel v réžii Nicka Cassavetesa nás zavedie do magického sveta emócií a romantiky. V hlavných úlohách sú talentovaní herci a jadrom deja je neobyčajný príbeh o vzťahoch, ťažkých rozhodnutiach a mágii prázdnin. „Noelov denník“ z roku 2022 je modernou verziou klasického milostného príbehu, v ktorom si každý nájde to svoje. Tento film spája výnimočné scény, krásnu hudbu a hlboké emócie a vytvára nezabudnuteľnú cestu časom a pocitmi. Zapnite si bezpečnostné pásy na tejto ceste plnej vianočnej mágie, lásky a emócií, pretože „Noelov denník“ z roku 2022 sa zdá byť jedným z najmilších filmov tejto sezóny. Dokáže láska obstáť v skúškach času? To zistíte, keď sa ponoríte do tohto filmového majstrovského diela, ktoré určite zanechá stopu vo vašich srdciach.

Hrajú: Justin Hartley, Barrett Doss, Bonnie Bedelia, James Remar.

8. „The Holiday Calendar” (2022) | Hodnotenie: 5,6/10

Pôvabná inscenácia v réžii talentovaného tvorcu nás zavedie do zasneženej krajiny snov, kde sa kúzlo Vianoc prelína s teplými chvíľkami a tajomstvami lásky. V hlavných úlohách sa predstavia hviezdy, ktoré divákov určite zahrejú pri srdci a dej sa sústredí na rodinu, ktorá objaví tajomný adventný kalendár, ktorý splní ich najhlbšie želania. S každým otvorením okna získavajú rodinné vzťahy novú žiaru a láska, láskavosť a spoločné chvíle sa stávajú skutočným pokladom. “Vianočný kalendár” je príbeh o mágii, ktorá dokáže premeniť tie najobyčajnejšie chvíle na niečo výnimočné. Tento film sľubuje, že prinesie porciu úsmevu, emócií a vianočnej vrúcnosti a zanechá v divákoch pocit, že sviatky sú časom na zdieľanie radosti a lásky.

Hrajú: Kat Graham, Quincy Brown, Ron Cephas Jones, Genelle Williams.

9. „Let it Snow” (2022) | Hodnotenie: 5,4

Na obzore sa objavuje najnovší vianočný klenot – „Let It Snow“ z roku 2022. V réžii Chrisa Nelsona nás zavedie do čarovného sveta zimného kúzla, kde sa láska, priateľstvo a vianočná mágia prelínajú do jedného nezabudnuteľného príbehu. V hlavných úlohách sa predstavia talentovaní herci a dej sa vyvíja okolo skupiny priateľov, ktorí strávia zimný víkend v čarovnom mestečku. Počas tohto dobrodružstva prekvapivé udalosti, nečakané stretnutia a nečakané romániky prinútia každého hrdinu objaviť o sebe a ostatných niečo jedinečné.

Hrajú:Mitchell Hope, Isabela Merced, Kiernan Shipka, Jacob Batalon, Matthew Noszka.

10. „Falling for Christmas” (2022) | Hodnotenie: 4,8/10

V hlavných úlohách sa predstavia talentovaní herci a dej sa zameriava na dve postavy, ktoré sa náhodne stretnú v malebnom mestečku počas prázdnin. S každým ďalším dňom sa vzťah medzi nimi rozvíja a odhaľuje magický potenciál lásky na tých najneočakávanejších miestach. “Falling for Christmas” je romantický príbeh o tom, ako môžu sviatky priniesť najviac prekvapení v tých najmenej očakávaných chvíľach. Tento film divákom sľubuje zábery, ktoré zahrejú pri srdci, malebné zimné krajiny a posolstvo, že láska môže byť tým najkrajším darom, aký môžeme dostať.

Hrajú: Lindsay Lohan, Chord Overstreet, George Young, Jack Wagner.

Pripravte si občerstvenie a objavte nové chute!

Pred premietaním filmu si večer môžete ešte ozvláštniť prípravou tematického občerstvenia! Od klasických pukancov až po vlastnoručne pripravené mini hamburgery alebo lahodné nachos s guacamole – výber je široký.

Nielenže dodáte večeru chuť, ale navodíte aj atmosféru kina! V súčasnosti je Netflix nielen streamingovou platformou, ale dokonca aj prvkom masovej kultúry. Je to miesto, kde sa stretáva technika, zábava a spoločné chvíle. Bezpochyby ide o revolučný spôsob trávenia času, ktorý nám umožňuje prístup do nekonečného sveta filmov a seriálov bez toho, aby sme opustili domov. Nie je predsa to najdôležitejšie – užiť si tie najlepšie produkcie v pohodlí domova?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Relleciga - Všetky práva vyhradené. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle