Dátum zverejnenia: 19 mája, 2020

Najlepší detox pred letom, vďaka ktorému sa vám zlepší pleť aj trávenie

Leto už pomaly klope na dvere, a tak je na čase podľa toho aj patrične zariadiť. Ak ste ešte nezačali, žiaden strach, nie je neskoro sa dať do formy práve teraz! Čoskoro k-o-n-e-č-n-e zredukujeme vrstvy ťažkého oblečenia, kabátov, búnd a nastane čas ukázať sa v krásnom sviežom letnom outfite. Ani sa nenazdáme a budeme zhadzovať aj posledné svetríky a blejzre. Samozrejme, však chceme ukázať, že sme poslednou dobu nezaháľali a na sebe makali v každom ohľade. Fyzicky, ale aj predovšetkým správnou výživou a starostlivosťou o pleť či trávenie. Jednou zo skvelých foriem očisty tela je DETOX. Mimoriadne vhodný najmä po dlhých studených mesiacoch, kedy sme konzumovali, hlavne počas sviatkov, menej zdravé jedlá, cukrovinky, maškrty. Naše telo malo menej slniečka či pohybu.

H2O

Detox nám slúži na odstránenie jedovatých látok, toxínov, a ich nepriaznivých účinkov na telo. Nanešťastie, sú v dnešnej dobe mnohé potraviny chemicky ošetrované. Pesticídy, farbivá, a pod. Ich jedením sa dostávajú aj do vnútra nášho organizmu. Očista, nielen krvi, v podobe detoxu nám nielen zlepší trávenie, stav pleti, ale i zlepší náladu a povedzme, že „nakopne“ a dodá energiu. Vďaka detoxikácii sa naše telo akoby samo očistí a zregeneruje sa vnútorné orgány.

Voda je základnou tekutinou pre život. Samotné ľudské telo obsahuje viac ako 50 % a pleť dokonca viac ako 70 % vody.Jej dostatok alebo naopak dehydratácia sú preto jedným z prvých príznakov, ktorý sa odzrkadľuje na povrchu našej pokožky. Jej dostatočná konzumácia zlepšuje spracovanie výživných látok z jedla, funkciu obličiek, zvlhčuje tráviaci trakt a mnoho ďalšieho. Poznáte to sami. Suchá, mdlá pleť..ako ju len oživiť…Niekedy vás bolí hlava alebo  vám nie je najlepšie, stačí pohár vody a cítite sa ako znovuzrodená. Áno, tak zázračná je to tekutina.

Zelená, zelená a ešte raz zelená

Nie nadarmo sa hovorí: „Komu sa nelení, tomu sa zelení.“ A pri detoxe to platí dvojnásobne! Zelená farba sa spája aj s očistou organizmu. Ide taktiež o symbol zdravia i panenskej prírody. Zelenú farbu má aj naozaj veľké množstvo potravín a najmä zeleniny.

Prečo práve zelená?

Konzumácia zelených potravín slúži ako primárny zdroj vitamínov, má množstvo blahodarných účinkov, funguje aj ako prevencia vekom podmienených chorôb, je bohatá na minerály, vápnik, železo a v neposlednom rade obsahuje karotén. Jedenie ovocia a zeleniny je vhodné počas všetkých ročných období. Najlepšia je surová, prípadne iba mierna tepelná úprava – nad parou. Týmto spôsobom sa zachováva najviac vitamínov a iných prospešných látok. 

Extra tip na záver

Nafúknuté brucho? Žiaden problém, s týmto receptom sa zbavíte nepríjemného pocitu do pár minút

Neraz sa vám isto stalo, že ste skombinovali rôzne jedlá, alkohol a zrazu ste mali brucho ako balón. Presne na takýto problém máme riešenie v podobe neuveriteľne jednoduchého a účinného receptu. Pocítite úľavu a naštartujete opäť trávenie. Do pohára s vodou pridajte umytý a na kolieska pokrájaný citrón, uhorku, trochu čerstvého zázvoru a mätové lístky.

O pozitívnych účinkoch týchto surovín by sme mohli napísať samostatný článok… Táto ich kombinácia je hotová bomba, ktorá zlepšuje trávenie a pri dlhodobom pití aj, ako inak, DETOXIKUJE 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Relleciga - Všetky práva vyhradené. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle