Dátum zverejnenia: 31 júla, 2018

Make-up k vode. Áno či nie?

Predstavte si nasledovnú situáciu: jestvujete len vy a vaša dovolenka. V krásnych, trebárs i Relleciga bikinách leňošíte na ležadle na pláži pri azúrovom mori, chuť piňakolády sa vám rozlieva po jazyku a užívate si hrejivé slnečné lúče na vašej tvári… 

A teraz vám položíme pár otázok: Je v tejto predstave vaša tvár čistá, nenalíčená, pripravená na opaľovanie? Alebo naopak, máte make-up, riasenku a na perách červený rúž? Hm, ťažká odpoveď, však? Niektoré z vás sa priklonia k prvej, iné zase k druhej možnosti. Kde je skutočná pravda? Nosiť make-up k vode, či nenosiť? Táto pre mnohé ženy večná dilema stojí za to, aby sme si dnes o nej povedali niečo viac.  

Photo by @maciejserafinowicz

Austrálski vedci zistili že..

Nedávny výskum, ktorý zrealizovala austrálska vysoká škola dermatológie, naznačuje, že nosenie make-upu k vode a pri opaľovaní má i pozitívne účinky. Make-up totiž tvoria vo veľkom množstve zložky, ktoré obsahujú tzv. SPF faktor, ktorý chráni tvár pred škodlivým UV žiarením, a tak znižuje riziko rakoviny kože. V neposledom rade možno v ňom nájsť i farebný pigment a jemné čiastočky, ktoré chránia pred vznikom pigmentových škvŕn a predčasným starnutím pokožky v dôsledku slnečného žiarenia. Čo je však naozaj dôležité, v lete skutočne treba vymeniť bežný make-up za kvalitný produkt, ktorý je špeciálne vyvinutý a obsahuje vyššie spomínané zložky.

Dr Artemi, vedúci výskumu, zároveň dôrazne pripomína, že make-up môže pôsobiť ako akási ochranná bariéra medzi pokožkou a slnečnými lúčmi, no len v prípade, že je nanesený na opaľovací krém. V žiadnom prípade totiž make-up nenahradí váš krém s faktorom 50!

Vodeodolnosť naša milovaná!

To, že vodeodolnosť ide s letom ruka v ruke, dobre vedia i naše mamy, možno aj babky. Vy preto na toto zlaté pravidlo nesmiete zabúdať ani v prípade, že sa nehodláte kúpať v bazéne, či zaplávať si v mori. Na to, aby ste pripomínali poriadne rozmazanú maliarsku paletu totiž stačí nie len pár kvapiek vody, ale i potu. No a ak sa bavíme o vodeodolnosti, reč už dávno nie je len o riasenke. Rozmazaný korektor a roztečený make-up predsa nepôsobia práve vábivo, však? 

via GIPHY

Vyhnite sa leskom na pery a príliš tekutým produktom

Neohúrime vás žiadnou novinkou, ak napíšeme, že počas horúceho počasia sa čokoľvek krémové rozteká a rozmazáva. A, samozrejme, korektor či make-up nie je žiadnou výnimkou. Preto Gucci Westman, hviezdna newyorská vizážistka, ktorá líči trebárs Jennifer Aniston, dáva v lete prednosť produktom, ktoré sú na báze prášku. Odporúča napríklad priehľadný, sypký púder, ktorý je v tomto ročnom období dokonalou zbraňou proti lesknutiu. 

Blotting Papers – nápad hodný Nobelovej ceny

Ak ešte nepoužívate Blotting Papers, alebo tzv. papieriky na zmatnenie pleti, odporúčame všetkými desiatimi a zaručujeme, že si ich zamilujete. Predávajú sa v drobných baleniach a do vašej plážovej tašky sa hravo zmestia. Ak pociťujete, že sa potíte a váš make-up dostáva zabrať, jednoducho si tento papierik priložte na tvár. Ten razom vpije všetok maz a pot a vašu pleť zanechá krásne matnú, ba čo viac, make-up zostane neporušený. No a vy sa nemusíte obávať, že na plážovej či bazénovej párty, na ktorej po vás pokukuje ten sexy chalan, dopadnete podobne ako nasledujúca Barbie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Relleciga - Všetky práva vyhradené. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle