Dátum zverejnenia: 28 septembra, 2020

Ako si maximálne užiť domáci wellness

Nutne potrebujete čas len pre seba? Upokojiť myseľ, regenerovať telo, odpútať sa od stresu a načerpať sily? Práve k tomu bolo stvorené wellness. Lenže nie vždy máme dosť času alebo financií si odísť na all inclusive wellness v srdci panenskej prírody. A popravde, niekedy sú aj samotná organizácia a cesta za vysnívaným odpočinkom dosť vyčerpávajúce. Báječnú relaxáciu si našťastie môžete užiť aj doma. A nemáme tým na mysli pustiť si film, hodiť nohy do lavóra s teplou vodou a dať si zábal na ruky. Predstavíme vám rady, ako si doma užiť SPA chvíle pre nájdenie stratenej krásy, pokoja a sily.

Nečakajte stále omieľané rady – pokoj, hudba a olejčeky. Máme niečo lepšie

Na “klasickú” oddychovú chvíľku s uhorkami na očiach sa nemusíte pripravovať čítaním žiadneho článku. Iste je vám jasné, že je dôležité si pripraviť pokojnú atmosféru – vypnúť mobil a zbaviť sa tej hromady špinavého prádla, ktorá vás straší. Potom už sa môžete naložiť do vane, namazať sa telovým olejom od hlavy až k päte a vylepiť sa na gauč zabalená vo froté župane. Naše poňatie domáceho wellness sa zameriava na konkrétne kroky, ktoré obyčajný beauty večer premení v skutočnú hĺbkovú relaxáciu.

Jóga: Aby ste sa lepšie uvoľnili a našli sústredenosť len na seba, odporúčame začať relaxáciu meditáciou s pretiahnutím celého tela. V Relleciga sme si obľúbili dve jóga zostavy, ktoré zvládne aj ten, ktorý jogu nikdy neskúšal. Video Joga na lymfatický systém alebo 10 min ranná joga nájdete na Youtube.

Zvuky prírody: Hudba k relaxácii patrí. Skúste sa ale namiesto do obľúbených skladieb započúvať do zvukov dažďového pralesa, ohňa pod holým nebom, bublajúcich prameňov alebo spevu vtákov. Dobre známe skladby totiž dokážu odpútať myseľ ku spomienkam a myšlienkam, zatiaľ čo čisté zvuky prírody pomáhajú zachovať čistú hlavu. Na YouTube hľadajte napríklad Relaxing jungle Sounds, Campfire Sounds alebo Relaxing River.

Aromaterapia: Zabudnite na vonné sviečky a parfumy. Vône, ktoré skutočne dokážu zahýbať s náladou, sa skrývajú v certifikovaných esenciálnych olejoch. Preukázateľne pôsobia na centrá v mozgu a ovplyvňujú náladu a rozpoloženie. Pár kvapiek esenciálneho oleja si môžete kvapnúť do do vane, aromalampy, natrieť si ich na pulzné miesta na tele (krk, vnútorné zápästie, podkolennej jamky) alebo pridať do telovej olejovej zmesi. Pre uvoľnenie a relaxáciu sú ideálne esenciálne oleje ylang ylang, vavrín, pačuli, céder, Brčál, klinček, kadidlo, ruže, jalovec, pačuli, jazmín, benzoe, levanduľa alebo napríklad šalvia muškátová.

Magické svetlo a morský vzduch: Oboje vám prinesie soľná lampa. Rustikálna lampa vydlabaná do kryštálu soli uvoľňuje blahodarné minerály, ktoré uvoľňujú dýchacie cesty, pomáhajú alergikom, čistia vzduch a obohacujú ho o dôležité minerály. Mimochodom himalájska soľ je výborná prírodná ingrediencia aj do vane – detoxikuje, vyživuje a zjemňuje pokožku.

Panenské oleje: Vyberte si pre starostlivosť o telo špičku medzi telovými olejmi. RAW rastlinné oleje extrémne bohaté na živiny sú napríklad černuchový olej, mandľový, opunciový, kadidlový alebo hroznový. Na etiketách sledujte certifikáty BIO, Demeter, CPK, Ecocert alebo EcoGarantia. Panenské oleje si zamilujete, pretože ich môžete použiť na hydratáciu pokožky, k vlasovým zábalom, na vrásky, do pleťových masiek alebo na odličovanie. Panenské oleje sú báječnou univerzálnou ingredienciou pre DIY kozmetiku a starostlivosť.

Antioxidačná kozmetika: Zabudnite na uhorky na oči. Tú si radšej nakrájajte do pohára s vodou s citrónom. Relaxačný večer má za úlohu uľaviť mysli i telu, preto vyskúšajte antioxidačnú kozmetiku, ktorá vás zbaví nahromadených jedov z chemickej kozmetiky, jedla a ovzdušia. Toxíny z pokožky a vlasov najlepšie vyťahuje zelený íl. Obsahuje totiž rovnaký typ železa, ktorý sa nachádza v ľudskej krvi. Zelený íl vo forme prášku je skvelý na miešanie domácej kozmetiky – vyrobíte z neho šampón aj kondicionér, zábal na vlasy aj na telo, pleťovú masku alebo napríklad peeling. Okrem detoxikácie ponúka zjemnenie pokožky, redukciu celulitídy a kožných problémov, zbavuje lupín, redukuje maz, zjednocuje pleť a dodáva živiny.

Infračervená lampa: Už ste navštívili infrasaunu? Prehrieva organizmus príjemnou teplotou medzi 40 až 60 ° C. Posilňuje imunitu, uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha s rôznymi kožnými problémami, detoxikuje pokožku a zjemňuje ju. Ak ste už prepadli účinkom infrasauny, v zime vám chýba slnko alebo často trpíte bolesťami svalov, kúpte si infralampu. Funguje na rovnakom princípe ako infrasauna, len je obmedzená na lokálne použitie. Skvelá vec pre celú rodinu. Svetelná terapia povznesie vaše domáce wellness na nový level.

Nepotrebujete recept na wellness večer. Potrebujete porozumieť svojim potrebám

Viete vôbec odpočívať? Možno sa vám občas stane, že aj keď si naplánujete a zariadite pokojný večer, napriek tomu si ho neužijete. Myšlienky vám odbiehajú, nudíte sa alebo toho chcete stihnúť toľko, že aj vo chvíľach pokoja kmitáte od jedného k druhému. Kľúčom k relaxácii je totiž odovzdanie sa sama sebe a svojim potrebám. Možno si nepotrebujete urobiť pleťovú masku ani nalakovať nechty. Možno sa len potrebujete cítiť krásna. A to nutne nesúvisí s pleťou ani s upravenými nechtami.

Vezmite to z iného konca

Harmónia, pokoj a odpočinok idú ruka v ruke so spokojnosťou a šťastím. Ak vám chýba úsmev, potrebujete endorfíny. Zatancujte si, zaspievajte, zacvičte si. Niekedy skrátka nepotrebujete wellness, ale cítiť šťastie.

Sama sebe idolom

Koľko máte fotiek, kde sa sama sebe páčite? Ako na nič vyzeráte? Čo máte na sebe a ako ste nalíčená? Možno ste kráľovnami Instagramu. Možno sa ale fotíte nerada, pretože si nepripadáte krásna. V každom prípade sa skúste vyfotiť na záver svojho wellness večera. Bez výrazného make-upu, vyumelkovaných póz. Len vy pre seba samú vo svojej prirodzenej kráse.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Relleciga - Všetky práva vyhradené. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle