Dátum zverejnenia: 12 januára, 2018

Celulitídu ovplyvní vaša strava aj lenivosť. Ako s ňou bojovať?

Celulitídu majú takmer všetky ženy. Ak ju nemáte, ste skôr výnimka a šťastná žena. My ostatné s ňou musíme len zabojovať. Ale čo vlastne je tá celulitída a prečo sa objavuje na ženskom tele?

Slovo celulitída je strašiakom žien po celom svete. Napriek tomu, že ju medicína nepovažuje za zdravotný problém, opak je pravdou. Celulitída je odkazom vášho tela, že sa oň nesprávne staráte. Čím je výraznejšia, tým viac na vás vaše telo volá, aby ste niečo zmenili.  

Čo je to vlastne celulitída?

Je to tuk, ktorý sa nachádza medzi svalmi a pokožkou. Tento tuk tlačí na pokožku a vytvára sa celulitída. Čím sa pod kožou nachádza viac tuku, tým väčší tlak vzniká na pokožku a celulitída pôsobí výraznejšie. Navonok sa prejavuje ako takzvaná pomarančová koža. Príčinou vlnitej štruktúry na povrchu pokožky sú prirodzené tkanivá v našom tele.

Dá sa celulitídy úplne zbaviť?

Bohužiaľ, nie, ale máte veľkú šancu, že sa stane neviditeľnou. Ak chcete, aby sa začala vytrácať, musíte pochopiť, ako vlastne vzniká a čo ju spôsobuje. Celulitídu zhoršujú prísne diéty, pomalý metabolizmus, nadváha, nedostatok fyzickej aktivity, hormonálne zmeny, dehydratácia, genetika a množstvo tuku v tele. Vzhľad celulitídy ovplyvňuje aj farba pokožky a jej pevnosť. Ale začnime pekne po poriadku.

Genetika a hormonálne zmeny

V prvom rade sa prestaňte trápiť tým, čo nedokážete ovplyvniť. Máme na mysli hormonálne zmeny a genetiku. Je veľmi pravdepodobné, že obdobie tehotenstva alebo prechodu vám zhorší celulitídu. S tým nič nenarobíte, sústreďte sa na to, čo dokážete zmeniť. Ak zabojujete, ani hormóny nad vami nevyhrajú.

Správna životospráva a dostatok tekutín

Celulitída je predovšetkým dôsledkom nesprávnej životosprávy. Ak sa jej chcete zbaviť, musíte zmeniť svoje stravovanie. Naše telo a bunky si všetko pamätajú. Prvé základy celulitídy ste možno položili už v období školských obedov alebo pri popíjaní alkoholu na internáte. Pridajte do svojho jedálnička dostatok ovocia a zeleniny, pomôžu vám aj potraviny, ktoré naštartujú metabolizmus a urýchľujú spaľovanie. Napríklad výborným pomocníkom sú grepy. Ako veľmi dobre viete, sladkosti a celulitída sú veľmi dobré kamarátky. Kam ide jedna, tam ide aj druhá. Ak chcete, aby išla celulitída „z domu“, sladkosti budú musieť ísť prvé. Čo sa týka prísunu tekutín, tie nemusíte hľadať iba v pohári, pomôže aj ovocie a zelenina s vysokým obsahom vody. Výborným zdrojom vitamínov a tekutín sú uhorky, reďkovky, rajčiny alebo melón.

Bez cvičenia tuk nezmizne

Pravidelné cvičenie dokáže výrazne zredukovať prejavy celulitídy. Pohyb naštartuje váš metabolizmus a urýchli spaľovanie tukov, čo sú nevyhnutné kroky pri odstraňovaní celulitídy. S menším množstvom tuku sa zníži tlak na pokožku a zvyšok už poznáte.

Ak ste sa ihneď rozhodli, že začnete behať alebo navštevovať aerobik, zastavte sa. Celulitídy sa oveľa ľahšie zbavíte silovým cvičením. Nielenže zmizne nepríjemný podkožný tuk, ale získate aj pekné svaly, ktoré vyformujú vašu postavu do plaviek.

Existujú účinné krémy na celulitídu?

Už sme si povedali, že nerovnosti na pokožke sú iba vonkajším prejavom. Preto nebude žiadnym prekvapením fakt, že iba spevňujúce prípravky a prípravky proti celulitíde vás jej nikdy nezbavia. Príčinou je tuk, ktorý ubudne iba cvičením a správnou stravou. Niektoré prípravky dokážu spevniť pokožku, a tak sa celulitída na oko trošku zlepší. Ale ide iba o dočasný efekt, ktorý nerieši skutočný problém. Žiaden krém nedokáže odstrániť tuk. 

Slnko a miznúca celulitída

Na tmavej pokožke je celulitída menej výrazná, ale je to iba optický klam. Opaľovanie, solárium alebo samoopaľovacie prípravky použite ako čerešničku na torte, keď už ste urobili všetky ostatné kroky.

Najlepšou kombináciou v boji proti celulitíde je zdravá a vyvážená strava v spojení so silovým a kardio cvičením. K tomu pridajte prípravky na spevnenie pokožky, dostatok tekutín a množstvo trpezlivosti. Celulitída nezmizne za mesiac ani za dva. Vydržte. Na konci vás bude čakať zaslúžená odmena. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Relleciga - Všetky práva vyhradené. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle