Dátum zverejnenia: 6 novembra, 2020

Nie je dôležitá veľkosť, ale štýl – ako môže v plavkách vyzerať dobre každý typ postavy

Či už máte menšie prsia, širšie boky a zadok, alebo vás trápi väčšie bruško, správnym výberom strihu plaviek môžete vyzdvihnúť svoje prednosti. Ako si vybrať plavky a ktorým strihom by ste sa mali vyhnúť?

Ktorá žena môže povedať, že aspoň raz nezažila nepríjemný pocit, keď sa mala na kúpalisku, vo wellnesse alebo na pláži vyzliecť do plaviek? Keď príde na postavu, často sme k sebe veľmi sebakritické. Vieme vystáť jamu pred zrkadlom a kriticky hodnotíme každý kúsok svojho tela.
Napriek tomu možno správnym výberom plaviek vyzdvihnúť prednosti a zakryť nedostatky bez ohľadu na vašu konfekčnú veľkosť či typ postavy. Aj vy sa môžete cítiť v plavkách sebavedomo, sexy a sama sebou.

Ako si vybrať plavky?

Každá postava je unikátna, a teda každej žene bude lichotiť iný strih plaviek. Zatiaľ čo jedna žena bude vyzerať úžasne v neónovom crop-tope so spodným dielom s brazilkovým strihom, iná žena bude žiariť v romantických pastelových trojuholníčkoch s klasickým strihom spodného dielu. 

Čo je najdôležitejšie pri výbere plaviek?

1. Komfort
Sebavedomie je najsexy vec, ktorú môžete nosiť – pri bazéne alebo mimo neho. Vyberajte si plavky, v ktorých sa budete cítiť komfortne a nebudete si ich neustále upravovať, vyťahovať vyššie alebo zakrývať partie, ktoré nie ste zvyknutá odhaľovať.
2. Strih, vzory a farby
Vyberajte strih, ktorý bude lichotiť vášmu typu postavy. Snažte sa dostať do popredia krivky, na ktoré ste hrdá. Svetlé farby a výrazné strihy priťahujú pozornosť, zatiaľ čo tmavšie farby sú vhodné pre odpútanie pohľadov. 
3. Materiál
Vyberajte si len plavky z kvalitných materiálov. Všetky Relleciga plavky sú vyrobené z vysokokvalitných elastických materiálov a niektoré časti plaviek sú ručne došité. Pri správnej starostlivosti vám plavky vydržia niekoľko sezón.

Rady pre výber plaviek:

  • Plavky by mali príjemne sedieť.
  • Nemali by vás tlačiť, ani by vám nemali byť príliš voľné.
  • Mali by ste sa v nich voľne hýbať.
  • Mali by ste sa v nich cítiť dobre.

Ako vybrať plavky podľa typu postavy?

Tak, ako sa pri kontúrovaní tváre snažíme vytvoriť súmernosť, rovnako to platí i pri výbere plaviek. Pri výbere plaviek myslite na proporcie vzhľadom k vášmu typu postavy.

Aké typy postáv poznáme?

Postava presýpacie hodiny

Postava v tvare presýpacích hodín je proporčne súmerná. Ženy s týmto typom postavy majú plnšie prsia, ktoré sú vyvážené širšími bokmi. Pás je v porovnaní s bokmi a prsiami úzky.

 Ak máte tento typ postavy, pri výbere plaviek sa nemusíte obmedzovať. Môžete siahnuť prakticky po akomkoľvek strihu plaviek, ktorý bude vyvážený.

Postava hruška

Ženy s postavou hrušky majú v porovnaní s prsiami širšie boky a zadok. Aby sme takúto postavu opticky vyvážili, je fajn zamerať sa na vrchný diel plaviek, ktorý by mal byť výraznejší. 

Nebojte sa farieb, materiálov či výrazných detailov vrchného dielu. Naopak, spodný diel plaviek by mal byť menej výrazný. Vyhnite sa detailom po bokoch, ako je napríklad šnurovanie.

Postava obrátený trojuholník

Pri postave v tvare obráteného trojuholníku je vrchná časť tela proporčne širia oproti spodnej. Znamená to, že ženy s takouto postavou majú širšie ramená a užšie boky.
Pri tomto type postáv sa môžete odviazať s výberom spodného dielu. Hrajte sa s pestrými farbami a nebojte sa tiež strihov so šnurovaním po bokoch. Vrchný diel by mal byť menej výrazný.

Postava jablko

Ženy s postavou jablko majú oblejšie telo. V tomto prípade je dôležité vybrať strih plaviek, ktorý opticky zadefinuje pás.

Zvoľte farby a strihy, ktoré opticky vytvárajú užší pás. Vhodným strihom bude naša kolekcia multiway plaviek so spodným dielom s vyšším pásom, vrchným dielom s vyberateľnými vypchávkami a odopínateľným stredom. Plavky krásne vytvarujú pás a môžete ich nosiť na viac spôsobov.

Čo robiť, ak…?

Mám do plaviek príliš malé prsia?

Ak vám príroda nenadelila väčšiu veľkosť košíčkov, nezúfajte. Zvoľte farebnejší horný diel – napríklad Marianne 3D plavky, ktoré opticky zväčšia dekolt. Siahnuť môžete po vystužených vrchných dieloch, ktoré dodajú objem a pohodlne vám tiež bude v samodržiacich plavkách.

Mám do plaviek príliš veľké prsia?

Vyberajte z plaviek s dostatočnou podporou. Vyhnite sa samodržiacim plavkám a siahnite skôr po nevystužených trojuholníčkoch, bralet strihu alebo crop-tope. Páčiť by sa vám mohla naša Active kolekcia.

Mám príliš široké boky a zadok?

Vaše tvarované krivky Venuše najlepšie vyniknú v jednoduchých spodných dieloch plaviek. Ak nie ste spokojná so svojimi bokmi a zadočkom, upriamujte pozornosť na vrchný diel plaviek.

Mám väčšie bruško?

Siahnite po spodnom diele s vysokým pásom, ktorý je hitom. Elegantne zakryje vaše bruško a opticky predĺži nohy. Spodný diel plaviek s vysokým pásom isto ocenia mamičky po pôrode.

Mám strach vyzliecť sa do plaviek?

Nie každá žena sa cíti komfortne v plavkách. Na to, aby ste vyrazili k bazénu alebo na pláž však nepotrebujete veľkosť číslo 36, dlhé nohy gréckej bohyne, ani ploché bruško. Každá postava je krásna. 

Pohrajte sa so strihmi a vzormi a nájdite plavky, ktoré vám budú lichotiť. Vyberte si nádherné plavky, v ktorých sa budete cítiť úžasne a sebavedomo a užívajte si vody bez odmedzení. U nás v Relleciga nájdete desiatky strihov pre všetky typy postáv. 

Ako si vybrať plavky Relleciga?

U Relleciga si môžete nakombinovať plavky podľa vašich predstáv. V e-shope si zvoľte odlišné typy vrchného dielu (push-up, trojuholníčky, samodržiaci, crop-top) a spodného dielu (klasický, brazilkový, vysoký pás, tangá). Nebojte sa kombinovať strihy a farby.

Ak uprednostňujete jednodielne plavky, vyberte si z našich monikín. Plavky tiež môžete vyberať podľa kolekcií – od neónovej až po romantickú pastelovú. Neustále vám prinášame nové kolekcie a strihy, ktoré polichotia každej postave.

U nás v Relleciga má miesto každá žena

Zaslúžite si cítiť sa v plavkách pohodlne a sebavedomo bez ohľadu na váš typ postavy či konfekčnú veľkosť. V Relleciga nemyslíme iba na ženy s postavou ako z módneho katalógu, ale na všetky typy postáv. 
Kombinujte strihy, farby a kolekcie, ktoré vám dodajú sebavedomie. Hrajte sa, bavte sa a užívajte si relax s Rellecigou.

A keď hovoríme o relaxe akým je napríklad jóga máme pre vás aj malý tip na športové doplnky ako sú naše profesionálne kaučukové alebo klasické podložky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Relleciga - Všetky práva vyhradené. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle