Dátum zverejnenia: 2 septembra, 2020

Ako sa správne starať o plavky Relleciga

Každá z nás si praje, aby nové plavky vydržali na niekoľko sezón. K tomu je potrebné sa o plavky správne starať. Ako správne prať plavky? A aké sú najčastejšie chyby, kvôli ktorým sa plavky zničia? Pozrime sa na starostlivosť o plavky.

Obliecť si na seba nové vytúžené plavky, ktoré sú pružné, pevné a majú sýte farby, je krásny pocit. Chceli by ste si kvalitu svojich plaviek udržať? Potom je potrebné, aby ste dbali na správnu starostlivosť o plavky.

S ktorými symbolmi sa pri praní môžete stretnúť?

Nielen plavky, ale ja každé oblečenie má štítok s odporúčaním spôsobom starostlivosti. Vďaka odporúčaniam na štítku vždy viete, ako sa máte o daný výrobok starať – ako ho prať, žehliť alebo sušiť. Najčastejšie sa môžete stretnúť s týmito symbolmi:

Ako prať plavky Relleciga?

Plavky Relleciga sú vyrobené z kvalitných materiálov a nití a sú doplnené drobnými detailami. Aby si plavky zachovali svoju kvalitu, je potrebné, aby ste sa o ne správne starali. Špeciálnu starostlivosť si vyžadujú modely s neónovými farbami a ručne vyrábané plavky ako je napríklad naša kolekcia Marianne 3D, alebo plavky s háčkovanou čipkou z kolekcie Hibiscus.

Na štítku plaviek Relleciga nájdete niekoľko dôležitých informácií, ako sa starať o svoje plavky. Čo znamenajú?

 • Hand wash – Iba ručné pranie
 • Do not bleach – Výrobok sa nesmie bieliť
 • Do not tumble dry – Nesušiť v sušičke
 • Do not iron – Nesmie sa žehliť
 • Do not dry clean – Nesmie sa chemicky čistiť
 • Wash with similiar colors – Prať s podobnými farbami
 • Line dry – Sušte na ramienku

Ako sa správne starať o plavky Relleciga

 1. Očistite plavky hneď, ako je to možné

Keď sa vrátite z prírodného kúpaliska domov alebo od mora do hotelovej izby, nenechajte svoje plavky ležať kdesi na spodku plážovej tašky. Postarajte sa o ne ihneď. Predídete tak zbytočnému riziku poškodenia plaviek.

 1. Nasledujte pokyny na štítku

Každé plavky majú na štítku odporúčaný spôsob, ako sa o ne starať. Dôkladne si ho prezrite a nasledujte pokyny. Ak zvyknete štítok pred nosením odstrihnúť, poznačte si vysvetlivky. Nesnažte sa plavky prať inak, ako je odporúčané – môžete ich tak poškodiť.

 1. Perte plavky iba ručne

Vaše plavky vám budú najvďačnejšie, ak ich budete prať iba v rukách. Do umývadla alebo malej nádoby napustite studenú alebo vlažnú vodu a šetrne plavky prepláchnite. Odstráňte piesok alebo zvyšky opaľovacieho krému. Môžete tiež použiť jemný prací prostriedok určený na ručné pranie. Plavky môžete tiež nechať na 15 minút namočené.

 1. Sušte plavky na ramienku

Jemne z plaviek odstráňte prebytočnú vodu. Plavky nežmýkajte, ale ich napríklad zrolujte do uteráku a jemne z nich vymasírujte nadbytočnú vodu. Umiestnite plavky na suché a vzdušné miesto. Nevystavujte plavky priamemu slnečnému svetlu, ale ich nechajte uschnúť na vzduchu – ideálne vo vodorovnej polohe na sušiaku, kde uschnú prirodzene. Ak chodíte počas zimy plávať, vyhnite sa sušeniu na príliš horúcom radiátori. Nikdy plavky nesušte v sušičke.

   5.Skladujte plavky na suchom mieste

Predtým, než plavky uložíte do svojho šatníka, usitite sa, že sú celkom suché. Plavky umiestnite na suché miesto do svojho šatníka, kde vás budú čakať na ďalšie použitie.

TIP: Prvýkrát operte svoje plavky ešte pred prvým použitím.

Najčastešie dôvody, prečo sa plavky zničia:

 • Nekvalitné plavky – Nie všetky značky dbajú na kvalitu svojich plaviek, kvôli čomu sa plavky po pár použitiach zničia. U Relleciga sa toho obávať nemusíte. Naše plavky sú vyrobené z kvalitného elastického materiálu a nití a vydržia vám niekoľko sezón. Mnohé z našich kolekcií ručne dorábame, a teda dbáme na kvalitu našich výrobkov a na vašu spokojnosť.
 • Nedodržovanie pokynov na štítku – Chápeme to – občas jednoducho nepozornosťou operiete oblečenie inak, než je odporúčané. Pri praní plaviek sa však držte pokynov na štítku, aby ste ich náhodou nezničili.
 • Pranie v pračke – Pranie v pračke zvyšuje riziko mechanického poškodenia plaviek – plavky sa môžu vyťahať, stratiť farby, začnú sa párať alebo môže prísť k odlúpnutiu aplikácií. Neriskujte pranie v pračke a radšej plavky prete vždy iba ručne.
 • Žmýkanie – ak chcete z plaviek po praní odstrániť vodu, jemne ich postláčajte. Nikdy plavky nežmýkajte – mohli by ste poničiť nite. Radšej plavky umiestnite do uteráka a jemne z nich vymasírujte nadbytočnú vodu.
 • Bielenie – ak sa vám plavky zašpinili, nepoužívajte na čistenie bielidlo. Plavky perte iba s jemným, neagresívnym pracím prostriedkom určeným na ručné pranie.
 • Sušenie na šnúre – plavky sušte ideálne vo vodorovnej polohe – napríklad na sušiaku. Ak by ste ich zavesili na šnúru, mohli by sa vyťahať nite.
 • Nesprávne skladovanie – ak na konci leta odložíte svoje plavky kamsi na spodok skrine, na začiatku ďalej sezóny vás môže čakať nemilé prekvapenie. Vložte svoje plavky do obalu alebo textilného vaku a umiestnite ich na suché miesto.

Zachovajte krásu a kvalitu vašich plaviek a starajte sa o ne. Správnou starostlivosťou o plavky sa z nich budete tešiť niekoľko sezón.

Zdroj symbolov pri praní: www.vecteezy.com

Zvyšné fotografie: Relleciga.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Relleciga - Všetky práva vyhradené. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle