Dátum zverejnenia: 7 júna, 2018

Ako sa odfotiť ako modelka? Inšpirujte sa profesionálkami

Prvý letný deň je síce až 21. júna, no ak ste sa v posledných dňoch prešli ulicou, pozreli z okna, alebo aspoň raz videli predpoveď počasia, musí vám byť všetko jasné. Leto je tu! Síce neoficiálne, ale je. Svedčia o tom nie len 30-ky, hrdo sa vypínajúce na stupnici teplomera, ale i fakt, že viaceré z nás omnoho častejšie ako obvykle vbehnú do obchodu kúpiť nejaké to vychladené pivko, sajdrík či prosecco. Samozrejme, schladiť sa treba. To však nie je jediná vec, na ktorú by ste v tomto ročnom období mali myslieť.

Americkí vedci totiž zistili, že… okej srandujeme, nezistili to americkí vedci, ale niečo pravdy na tom je – práve počas leta zverejníme na svojom Instagrame či Facebooku oveľa viac fotiek ako inokedy. S kamoškami pri vode, na kupku, dovolenka pri mori a už to ide – jedna fotka sem, druhá fotka tam. Preto si myslíme, že by ste sa mali pripraviť! Aj vaše letné fotky totiž môžu všetkých ohúriť tak, ako ohurujú fotky známych modeliek. Stačí poznať pár overených trikov. Poďme na to!

Pózujte tak, aby ste vyzerali štíhlejšie

Na to, aby ste na fotke vyzerali štíhlejšie nemusíte hladovať a ani sa navliecť do sťahovacej spodnej bielizne. Stačí pár správnych pohybov. Pootočte sa celým telom len mierne od fotografa a potom sa trupom i jedným ramenom otočte smerom k objektívu. V oblasti pásu týmto trikom opticky vytvoríte zoštíhľujúci efekt. Krásna Andrea Verešová to síce nepotrebuje, no túto pózu dokonale ovláda.

Maličká som, húsky pasiem, alebo – Ruky vbok! 

Ruky spustené popri telu a hanblivý pohľad do objektívu? To vám bolo dovolené na koncoročných fotkách počas základky. Dnes už máte dosť rokov na to, aby ste boli na svoje telo hrdé, nech je akejkoľvek konfekčnej veľkosti. Pri fotení dajte preto ruky vbok a nechajte vyniknúť krivky vášho tela. Ak ich totiž necháte pri tele, opticky si pridávate nechcené kilečká. Všimnite si, že tento trik s obľubou používajú mnohé svetové celebrity i topmodelky. 

Kľúč k dokonalému úsmevu – jazyk

Najväčšou fanúšičkou tohto hollywoodskeho triku je vraj herečka Renée Zellweger. Správne umiestnenie jazyka počas fotenia vás totiž dokonale zbaví dvojitej brady a vyčaruje na vašej tvári prirodzenejší úsmev. Váš výraz bude pôsobiť uvoľnenejšie a menej nútene. Ako na to? Je to až smiešne jednoduché. Jazyk skryte za zuby a priložte na podnebie. 

Zbohom „sýýýr“! Nazdar „moneyyy“!

Syr je super. Ale na pizzu a k hranolkám s tatarkou. Pri fotení sa preto naň radšej vykašlite a povedzte čarovné anglické slovíčko „money“. Expertka na reč tela, Patti Wood, tvrdí, že samotné písmeno Y/I posúva kútiky vašich úst neprimerane nahor, pričom sa okolo vašich očí vytvoria nelichotivé vrásky. 

Pózujte skôr ako „požijete“

Zlaté pravidlo znie – fotky hodné Instagramu či Facebooku sa robia skôr, ako dopíjate tretí či štvrtý pohárik vínka. Nielenže máte samé seba viac ehm.. pod kontrolou, ale po tzv. požití sú vaše oči malé, červené, lesklé. A predsa nechcete, aby takéto nelichotivé fotky uvidel na vašom profile ten sexy kolega či chalan zo školy, no nie? 

via GIPHY

Fotky pri západe slnka nie sú klišé, naopak!

Ak sa budete chcieť s priateľom odfotiť pri západe slnka a on vám odvrkne, že je to otrepané klišé, vybaľte naňho pojem „golden hour“ alebo tzv. zlatá hodina. Nie len fotografovia, ale i topmodelky a blogerky vedia, že ide o doslova magický okamih. Je to jedna hodina po východe a jedna hodina pred západom slnka. Svetlo je vtedy totiž nie len oveľa mäkšie a jemnejšie, ba čo viac, slnko nesvieti zhora, takže vám neurobí neželané kruhy pod očami. Po vašej tvári sa doslova rozleje a urobí vás mladšími. No schválne, skúste si nabudúce všimnúť, že počas golden hour s obľubou a často pózuje aj Kardashianka Kylie Jenner.

Prirodzená krása ÁNO, ale..

Zabudnite na umelé mihalnice a tony make-upu. Prirodzená krása bola, je i bude unikátom, aj keď po fotke Kylie Jenner sa nám pojem „prirodzenosť“ žiaľ len ťažko skloňuje. Pre dokonalé fotky sťa profesionálka však musíte svojej prirodzenej kráse predsa len trošku dopomôcť. Troy Jensen, vychýrený vizážista amerických hviezd ako napríklad Nicole Scherzinger, odporúča naniesť si matný make-up, primer alebo púder na nos, bradu a čelo. Vyhnete sa tak neželanému lesku a zároveň sa nebudete cítiť ako pod maskou. Dokonalú bodku za všetkým urobí jemná riasenka a jemný rúž.  

Užitočný BONUS na záver!

Samozrejme, na YouTube jestvuje kopec domácich i zahraničných video návodov, ako na fotkách vyzerať dobre. Nie každému sa však chce počúvať dlhé vykecávanie rôznych modeliek a blogeriek. My však máme v rukáve tromf, o ktorý sa s vami bez pochýb podelíme. Toto skvelé video vás v priebehu 1 minúty a bez zbytočných „omáčok“ naučí, ako na pózovanie pre objektívom sťa anjelik z Victoria’s Secret.

Možno vám postoj, čas či dokonca malý pohyb jazyka prídu ako zbytočnosti, no nezabúdajte na to, že správne „rozloženie vašich zbraní“ vyzdvihne krásne aspekty vašej postavy a vytvorí zvodný a elegantný dojem. 

Zdroj: Instagram, Pinterest, Youtube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Relleciga - Všetky práva vyhradené. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle